Morina Balığı

Morina Balığı Nedir?

Naturalift formülünde 5000 mg kolajen özü bulunan Morina balığı, mezgitgiller familyasına ait büyük bir balıktır. İki adet anüs yüzgeci, üç sırt yüzgeci, bir çene bıyığı ve uzun bir üst çenesi bulunan morinanın sırtı koyu yeşil ve benekli, karnı ise beyaz renktedir. Genellikle yumuşakçalarla, kum balıkları ve ringa balığı ile beslenen morina, şubat ile nisan aylarında yumurtlar. Hızlı bir şekilde büyüyen morina yavrularının boyu en fazla 2 sene içinde yaklaşık 60 santimetreye ulaşır. Gelişimini tamamlayan erişkin bir morina balığı ortalama olarak 90 santimetre boyunda ve yaklaşık 25-30 kg ağırlığındadır. Eti çok dayanıklı olan morina balığının 100 gramı 84 kalori ve 20 gram protein içerir. COD balığı olarak da bilinen morina, A vitamini, D vitamini, B12, riboflovin ve folat (vitamin B-9) açısından zengindir. Ayrıca iyi bir selenyum, demir, fosfor, sodyum, iyot ve potasyum kaynağıdır. Morina balığı Omega 3 yağ asidi, vitamin ve mineraller olarak oldukça zengindir.

morinabalığı.png
naturalift_yaslanmaonleyici.png

Omega 3 Yağ Asidi: Morina balığının düşük yağ içeriği esas olarak omega-3 yağ asitlerinden oluşur. Vücut omega-3 yağ asitleri üretemez, bu yüzden insanlar onları takviye ile almalıdır. 

Vitaminler ve Mineraller: Morina balığı, E, A, C ve B vitaminleri gibi birçok vitamin için iyi bir kaynaktır. Morina, hem B-6 hem de B-12 vitaminlerinin yanı sıra; fosfor, potasyum ve selenyum dahil olmak üzere birçok mineral içerir. Vitaminlerde olduğu gibi, sağlıklı beslenirken mineraller almak da önemlidir.