top of page

Balık Kolajeni Seçerken Dikkat!

Doğru kolajen seçimi yapabilmek için öncelikle kolajen çeşitleri ve kolajenlerin kullanım şekilleri hakkında bilgi sahibi olmak gerekmektedir. “Kolajen tipleri nelerdir?” ve “Balık kolajeni mi, sığır kolajeni mi” anahtar soruları ile kolajen seçimine dair aklınızdaki tüm sorulara cevap amaçlıyoruz.


-Kolajen takviyesi kullanmaya karar verdiğimde hangi tip kolajen tercih etmeliyim?


Tip 1, Tip 2, Tip 3 diye başlayarak devam eden yaklaşık olarak on beşin üzerinde kolajen tipi bulunmaktadır. Günümüzde en çok bilinen kolajen tipleri ise:


Tip 1 Kolajen: Tendonlar, cilt, vasküler bağlar, kemik dokular ve organlarda bulunan tip 1 kolajen kemiklerin temel organik kısmını oluşturmaktadır.


Tip 2 Kolajen: Kıkırdak dokunun temel kolajen yapısını oluşturmaktadır.


Tip 3 Kolajen: Ağ yapıda lif bileşenleri şeklinde olup, ağsı bir yapıda olan kolajen doku çeşididir. Genel itibariyle Tip 1 kolajen dokusunun yanında bulunmaktadır.


İnsan vücudunda en çok bulunan kolajen Tip 1 kolajendir. Tip 1 kolajen birçok tendon, bağ doku ve korneada bulunmaktadır. İnsan cildinin %75'inde ana bileşen olarak Tip 1 kolajen bulunmaktadır. Geriye kalan kısmını ise tip 3 kolajen oluşturmakatdır. Naturalift™ Tip 1 kolajen içermektedir.

-Kolajen takviyesi kullanmaya karar verdiğimde balık kolajeni mi sığır kolajeni mi tercih etmeliyim?


En etkili hidrolize kolajenler Balık Kolajeni ve Sığır Kolajeni olarak ikiye ayrılır. Moleküler olarak ağırlığı küçük olan ürünün sindirimi daha kolay olduğu için bu noktada dalton ağırlıklarına bakmak doğru olacaktır.


Naturalift’in 5000 mg kolajenin yanı sıra birçok etken madde içeren başarılı formülü, detaylı bir ar-ge çalışmasından geçmiş ve hepsinden başarılı bir geri dönüş almıştır. Araştırma ekibinin olumlu dönüşleri ile birlikte ürünümüzü sizlere ulaştırdık ve sizlerin geri dönüşleri ile bundan gurur duyduk! Türkiye’de ilk ve tek Morina balığı hammaddesine sahip bir kolajen satışa sunulmuştur.


Dolayısıyla, içeriğinde birçok etken maddenin yanı sıra 5000 mg morina balığı içeren ve hidrolize/sıvı formda bulunan Naturalift, %98,7 biyoyararlanım oranıyla en etkili balık kolajenidir.

127 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page