top of page

Herkesin Uygulayabileceği Güzellik Sırları

Herkesin günlük alışkanlıklarını değerlendirdiği ve önümüzdeki süreçlerde hangisini ortadan kaldıracağını ya da devam ettireceğini belirlediği dönemler vardır. Geçirdiğimiz son 1,5 yıl pek alışılmadık bir yıldı. Uzunca süre evde kalındı, "mask-ne" adı verilen yeni cilt bakımı sorunu haline geldi ve SPF’ler seyrek şekilde uygulandı. Cilt bakımına önem veren birisiyseniz, cilt bakımı rutininizi yeniden değerlendirmek ve cildiniz için doğru rutini bulmak her zaman en iyisidir.


Üç adımdan oluşan güzellik sırrı ile, sağlıklı cildin temellerine geri dönelim: temizleme, eksfoliasyon ve tonik. Bu oldukça basit görünen sistem, cilt işlevini ve genel cilt sağlığını iyileştirmek için sinerjik olarak çalışır. Yaşlanmayı geciktirme, cilt parlatma veya akne temizleme ile birlikte sağlıklı cilt tam olarak burada başlar.

Cilt Temizliği: Cildi mutlaka her gün temizleyerek, temiz ve genç tutun. Temizleyiciniz cilt tipinize bağlı olarak farklılık gösterebilir ve bu mevsimsel olarak değişiklik gösterebilir. Örnek vermek gerekirse, birçok insan şu anda azalan sıcaklıklarla daha kuru bir ciltle yaşıyor. Cilt kuruluğu hassas cildi şiddetlendirebileceğinden, cildi soymadan veya kuru bırakmadan kirleri temizlemek için daha yatıştırıcı, daha yumuşak bir temizleyiciyi tercih edebilirsiniz.


Cilt Eksfoliasyonu: Fiziksel ya da kimyasal olması fark etmeksizin, eksfoliasyon daha eşit tonda bir cilt için gözenekleri tıkayan ölü cilt hücrelerinden kurtulmanın anahtarıdır. Kuru cilde sahip olan kişiler bile pul pul dökülmenin faydasını görebilirler. Ölü hücreler ve ciltteki diğer kalıntılar temizlendiğinde, diğer cilt bakımı ürünleriniz ve nemlendiricileriniz cilde daha iyi nüfuz edecek ve kullandığınız ürünlerden en iyi şekilde yararlanacaksınız.


Tonikleme: Sağlıklı bir cilt için uygulanacak üçüncü adım toniklemedir. Artık tonik uygulaması, cilt temizleme ve peeling yoluyla zaten hazırlandıktan sonra bazen gereksiz bir üçüncü adım olarak görülebilir ancak çoğu cilt tipi için önemli bir adımdır. Seçilen toniğe bağlı olarak, cildin pH seviyesinin dengelenmesinde etkilidirler. Bu da daha pürüzsüz bir cilde sahip olmanın yanı sıra ciltteki fazla yüzey yağını sakinleştirip kontrol altına alır. Yeni başlayanlar ve kuru, hassas cilde sahip olanlar için tonik, cildi dengelemek için harika bir seçenektir.

18 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page