top of page

Sadece Kolajen Tüketmek Cilt İçin Yeterli mi?

Kolajen, vücutta tek başına en bol yapısal bileşen bulunduran proteindir. Vücudun formunu koruyan matrisi sağlar ve özellikle cildin sıkılığını, elastikiyetini ve yapısını korur. 30 yaşından sonra vücuttaki kolajen üretimi %2 oranında düşer. Menopoz döneminin ilk 5 yılında ise kolajenin yaklaşık %30’u kaybedilir.


Hiçbir kolajen ürünü takviyesi alınmasa da tüketilen yiyeceklerin bazıları kolajen bulundurduğu için yeterli miktarda olmasa da kolajen almış olunur. Fakat bu doğal takviye, cilt sarkmalarının ya da eklem ağrılarının önüne geçmek için yeterli bir miktar değildir. Bedenin kolajen üretimine destekte bulunmak ve kolajen kaybını yavaşlatmak veya durdurmak adına yaş ilerledikçe çeşitli yollardan kolajen takviyesi almak gerekebilir. Örneğin cilt sarkmalarından, cildinizin yeterli neme sahip olmamasından çekiniyorsanız ya da şikayetçiyseniz Naturalift™ kullanmanızı tavsiye ederiz!

Belirtmek isteriz ki vücuttaki kolajen miktarı azaldığında sadece cilt sarkmaları gibi cilt sorunları yaşanmaz. Aynı zamanda eklem kıkırdakları zayıflar, kemikler eski gücünü kaybeder, romatizmal süreçler ve kıkırdak-kas-kemik erimesi süreci hızlanmaya başlar. Bu süreçlere olumlu etkisiyle bilinen kolajen, dışarıdan alınacak takviyeler ile desteklendiği zaman kolajen eksikliğinin negatif etkileri indirgenebilir.


Biz Naturalift™ olarak vücudunuza almanız gereken günlük kolajen miktarını biliyoruz ve sizlere uygun kolajenleri sunuyoruz. Tablet, toz, krem, maske gibi pazarlama ürünleri değil, içilebilir ve doğrudan emilen etkili kolajenlerimizle vücudunuza ihtiyacı olan kolajeni almanıza yardımcı oluyoruz. Dolayısıyla dengeli ve tam beslenme, kolajen takviyesi desteklendiğinde cildiniz için yeterli olan formülü sizlere sunuyoruz!

33 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page